BODRUM – GÖKOVA KÖRFEZİ– BODRUM

  1. GÜN Bodrum Limanında öğleden sonra tekneye biniş. Mürettebatla tanışma, tura ve tekneye ilişkin bilgiler. Tercihe ve misafirlerin varış saatlerine bağlı olarak limanda ya da yakın koylardan birinde geceleme.
  2. GÜN Kahvaltı sonrası yaklaşık 3-4 saatlik bir seyir ile Gökova körfezinin güney kıyısında etrafı yeşil çamlarla kaplı güvenli bir liman olan Çatı’ya ulaşıyoruz. Önümüzdeki birkaç günü birbirinden güzel onlarca koyun bulunduğu bu bölgede geçireceğiz. Akşam yemeği ve geceleme Yediadalar’da.
  3. GÜN Küfre Koyu’ndaki moladan sonra – (Küfre’de yeşil ağaçlar arasında bir yürüyüş yapmanızı tavsiye ederiz!) – akşam yemeği ve geceleme için Löngöz Koyu’na gidiyoruz.
  4. GÜN Sedir (Kedrae) Adası’nı geziş. Eşine başka hiç bir yerde rastlayamayacağınız küçücük bir kumsalı ve olağanüstü berrak bir suyu olan bu adanın bir diğer adı da Kleopatra Adası. Adadaki kumun Kleopatra ve Antonius için özel olarak Mısır’dan taşındığı rivayeti var. Öğle yemeği molasından sonra geceleme limanı Karacasöğüt’e varış. Buradan minibüs veya taksi ile yarım saat mesafedeki Marmaris’e gitme olanağınız var.
  5. GÜN İlk yüzme molası Tuzla’da. Daha sonra İngiliz Limanı’na doğru yola çıkıyoruz. Birinci Dünya Savaşı sırasında İngiliz savaş gemilerinin Alman gemilerinden kaçarken saklanmak için bu koyu kullanmaları nedeniyle burası İngiliz koyu olarak tanınıyor. Akşam yemeği ve geceleme civar koylarda.
  6. GÜN Kahvaltıdan sonra körfezin kuzey sahilinde Gökova’da turkuaz renginin en belirgin olduğu Akbük’e varış. Buradaki yemek ve yüzme molasından sonra Çökertme’ye doğru yol alırken Ören (antik Keramos kenti) yakınındaki Gökova santrali ve onun devasa bacası önünden geçeceksiniz. Geceleme limanımız türküsüyle tanınan Çökertme.
  7. GÜN Kisebükü -isteyen yine ağaçlar arasından kilise kalıntıları da olan tepeye yürüyüş yapabilir- ve Çiftlik’deki yemek ve yüzme molalarından sonra son geceleme ve veda yemeği Bodrum veya yakın koylardan birinde.
  8. GÜN Kahvaltı sonrası Bodrum’da tekneden ayrılış.
Open chat
Whatsapp Support